12.01.2023 Novinky

AUFEER JOB otevřel regionální náborovou pobočku v Brně. Proč ne třeba Ostrava? Ředitel vysvětluje…

Šimon Jeleňák, ředitel AUFEER JOB Member of AUFEER GROUP, odpověděl na otázky spojené s otevřením nových náborových kanceláří v Brně. Je Brno z pohledu recruitingu "zlatá loď", jak se zpívá ve známém hitu? A kam se dívat na mapě ČR dále?

Republika je veliká, ale AFJ má nyní novou pobočku v Brně. Proč právě tam? Jaký je byznys záměr a co k takovému kroku vedlo?

O potřebě mít regionální náborové kanceláře hovoříme již od počátku zahájení naší činnosti. Účastníme se akcí APPS – Asociace poskytovatelů personálních služeb, jíž jsme členem, vyměňujeme si zkušenosti a bedlivě monitorujeme konkurenci, které se v některých oblastech daří lépe náborovat. Jako velkou výhodu jsme vyhodnotili právě jejich regionální zastoupení. Tyto kanceláře mezi sebou aktivně spolupracují, a ne vždy nutně v dané lokalitě musíme mít zákazníka. Lidé mají při osobním kontaktu větší důvěru, mají možnost se na vás kdykoliv obrátit a sledovat aktuální nabídky. K realizaci tohoto záměru musíme přistupovat zodpovědně, hospodárně, strategicky a především inovativně. Z Mladé Boleslavi jsme schopni zasáhnout poměrně velkou část Středočeského kraje a Prahu. V Brně zabezpečují celý Jihomoravský kraj s částečným přesahem do Zlínského kraje. Tím hlavním impulsem pro zahájení činnosti regionální náborové kanceláře v Brně byl projekt Zásilkovna a Saint Gobain. Aktuálně usilujeme o další zákazníky z tohoto regionu, jako je například Ray Service, který se zabývá výrobou kabelových svazků primárně pro vojenský průmysl. Kancelář se nachází v office centru Spielberk.

Jaký má za sebou pobočka začátek? Jak se osvědčili kolegové, které jste si vybrali a podařilo se již úspěšně umístit pracovníky u klientů?

Jsou skvělí! A velký dík patří i kolegům V Mladé Boleslavi, kteří nováčky z Brna velmi dobře přijali a jsou jim nápomocni. Každý týden máme společný online meeting a minimálně 1x týdně se také potkáváme osobně. A přestože i u nás jsou začátky složité a potýkáme se s komplikacemi, tým ve složení Simona Švejdová – Recruiter a Mgr. David Vilím – Coordinator se toho zhostili na výbornou. Aktuálně máme v této oblasti 40 přidělených zaměstnanců a pokud půjdeme tímto tempem i v dalších měsících, naplní se naše očekávání.

Pro jaké klienty jsou služby AFJ určeny? A mohou se na pobočku aktivně obracet také naopak kandidáti?

Naše pobočka je především určena pro kandidáty. To však nemění nic na tom, že spolupracujeme i po obchodní stránce a aktivně vyhledáváme další příležitosti na trhu. Zaměřujeme se především na dočasné přidělení zaměstnanců k uživateli. Je to takový vztah tří stran – AFJ jako zaměstnavatel, zaměstnanec a uživatel coby zákazník, ke kterému naše zaměstnance dočasně přidělujeme. Není zde žádné omezení. Dočasně přidělené zaměstnance může mít kdokoliv, kdo o to projeví zájem. Půvab tohoto modelu zaměstnávání tkví ve zjednodušení HR procesů u uživatele. Odhodí starost s náklady spojenými s náborem zaměstnanců, ale také se sezónními výkyvy ve výrobě apod.

S čím byste byl v souvislosti s touto pobočkou spokojen na konci roku 2023?

Nač být zbytečně skromný. 150 aktivních přidělených zaměstnanců s fluktuací do 10 % a koeficientem 1,9.

A teď Ostrava?

Toť otázka. Z hlediska náboru kandidátů určitě Ostrava. Naopak z hlediska obchodních příležitostí uvažuji o Českých Budějovicích. Uvidíme, jak se naplní očekávání v Brně.

Více na www.aufeerjob.cz