15.07.2022 Novinky

CG – Nová kompetence Aufeer GROUP nabízí jinou realitu

Odvětví CGI má svůj start v 70. letech minulého století. Od jednoduchých animací na osciloskopech jsme se posunuli do světa virtuální reality a celých digitálních světů.

CGI – Computer- generated imagery je proces, kdy veškerý obraz je generovaný za pomocí počítačových algoritmu / softwarů. Cílem není popis, ale okouzlení, je to nový směr celého výtvarného umění. Jeho využití v dnešní době můžeme vnímat skoro na každém kroku. Film, hry či reklama, cílem je diváka pobavit a představit mu světy fantazie přesně takové, jaké si autor přeje a to bez jakýkoliv kompromisů. K samotnému vytváření CG výstupů musí studio zvládnout práci napříč různými softwary (Photoshop, Blender, Unreal Engine, Houdini a jiné) a stejně tak skladba týmu musí být velice pestrá a obsahovat nejrůznější osobnosti / výtvarníky. První je kresba, potom digitální model (může být samozřejmě i fyzický) a následná postprocesová korekce. Každý dílčí aspekt produkce nemůže být vynechán, jelikož by výsledek neměl své potřebné kvality – ať už na straně stylizace, či naopak fotorealismu.
CGI tak pomáhá vdechnout život všem příběhům, které máme uvnitř sebe.

Pokud kohokoliv zajímá tento poměrně mladý výtvarný směr, doporučuji shlédnout dokumentární film popisující vznik studia Pixar (The Pixar Story, 2007), kde zakladatelé studia John Lasseter, Edwin Catmull či Steve Jobs byli u samotného zrodu oboru.

Na závěr bych Vás rád pozval k návštěvě pražského studia, které se pod hlavičkou Aufeer Group otevřelo v únoru 2021. Ve studiu společně s celým týmem zkoumáme možnosti a využití CG, jak pro automotive průmysl, tak i jak být silnými partnery pro čím dál tím rozvinutější zábavní průmysl. Budeme se těšit na návštěvu 🙂