11.07.2023 Novinky

Nový ředitel AFD Studio Dalibor Pantůček: Výzvy jsou pro mě motivací

Novým ředitelem AUFEER DESIGN Studio je od 1. července 2023 Dalibor Pantůček M. A.. Jaká byla jeho motivace přijmout novou pracovní výzvu a jaký v AFD Studio vidí potenciál?

Co vás přivedlo do AUFEER GROUP?

Nabídku od AUFEER GROUP na pozici ředitele jsem bral jako obrovský karierní postup a současně výzvu, ke které přistupuji s velkým respektem. Já ale zároveň ve skutečnosti takové výzvy miluji. Motivují mě, protože jsem založením ambiciózní člověk. Velkým pozitivem je přesah mimo svět automotive designu. Díky tomu se můžu rozvíjet i po stránce produktového designu a utvářet digitální trendy. Tedy témata s přesahem, nabízející neustále nové výzvy, ve kterých můžu naplňovat své vize.

Máte za sebou řadu zajímavých pracovních pozic i zkušeností. Které se vám však budou hodit na nové pozici nepochybně nejvíc?

Všechny mé předchozí zkušenosti mě formovaly a posunuly dopředu, stejně jako tato nová pozice v AUFEER DESIGN. Samozřejmě se budu učit a rozvíjet celý život… nikdo není dokonalý. Jednou z nejdůležitějších zkušeností pro mě určitě byla studia na Královské akademii uměni v Londýně tedy RCA (Royal College of Art, pozn. red.), kde jsme pracovali více na koncepční a manažerské bázi spolu s mezinárodním týmem.
Další velkým milníkem pro moji karieru bylo dlouholeté působení ve ŠKODA AUTO, kde jsem mněl tu čest postavit několik sériových vozů společně se show cary, které byly moji specializací. Mám bohaté zkušenosti jak po stránce kreativní, tak manažerské, které, pevně věřím, naplno využiju ve svém novém působišti.

Jak budou vypadat vaše první kroky? Jaké jsou před Vámi úvodní úkoly k vyřešení a co byste uvítal ze strany kolegů?

Samozřejmě, nejdůležitější je seznámit se se svým velmi úspěšným týmem a všemi probíhajícími procesy a projekty, abych si udělal ucelený obraz a naplánoval další kroky rozvoje a expanze již tak úspěšného designového studia. Evidentně je mým cílem rozvoj společnosti, aktivit a portfolia. Rozšiřovat pole působnosti nejen v Čechách, ale zejména ve světě. Co se týče kolegů, chci abychom všichni pracovali jako jeden tým, což je vedle kvalitní komunikace ten nejdůležitější element úspěšně fungující firmy. A přeji si, aby pokračovali v nastavených trendech, úsilí a kreativitě.