01.07.2024 Novinky

Realizovali jsme nové linky pro VW Bratislava

Zeptali jsme se Lukáše Sedláka - Operations managera AUFEER AUTOMATION Member of AUFEER GROUP na podrobnosti realizace nových linek ve VW Bratislava pro modely Škoda Superb a VW Passat. Původní výrobní hala byla určena pro výrobu modelu VW Touareg a po jehož EOP byla hala kompletně přestavěna a přizpůsobena pro nové linky ve standardu VASS6.

Co projekt obnášel pro AFA – jak vypadalo první zadání, jak se vyvíjela realizace, kdy pro nás projekt začal a kdy skončil.

V hale vzniklo cca 20 zcela nových a velmi modernizovaných výrobních linek. Pro oddělení průmyslové automatizace to znamenalo realizaci poměrně rozsáhlého projektu od A do Z. Po obdržení závazné objednávky od zákazníka se rozbíhá standardní proces – sestavení projektového týmu, sestavení termínového plánu a určení možných rizik na projektu. První oficiální meeting neboli „Kick – OFF“ jehož nedílnou součástí je představit tým a termínový plán realizace zákazníkovi. Realizaci projektu výrazně ztížila po Covidová doba, kdy byl problém objednat komponenty v požadovaných termínech od velmi důležitých dodavatelů jako byl SICK, SEW, FESTO atd. Projekt bych zařadil z pohledu projekt managementu za velmi dynamický a v několika případech bylo zapotřebí vytvořit krizový plán pro splnění všech cílů projektu. Projekt začal 7/2021 a SOP je 8/2024

Pokračujeme dále v jiné rovině – například jako servis?

V projektech tohoto charakteru pro společnosti Škoda Auto a.s a Volkswagen se servisní smlouvy neuzavírají, protože následnou údržbu provádí zákazník ve své režii. My jako integrátor odevzdáme technickou dokumentaci dle směrnice VW a proškolíme personál tak, aby mohli zařízení servisovat.

 

Co bylo na projektu největší výzvou pro tým? V čem se kolektiv nejvíce posunul a co se naučil?

Jak už jsem zmínil projekt potřeboval i jistou dávku krizového managementu, aby bylo vše splněno dle zadání zákazníka. Podle mého názoru největší výzvou bylo splnit všechny milníky, protože projekt byl velmi rozsáhlý a bylo velmi důležité vše dobře naplánovat a efektivně určovat priority. Nelze takto říct z čeho by se měl kolektiv ponaučit, ale určitě jako my všichni bychom se měli ponaučit z předchozích chyb a v rámci realizace dalších projektů chyby eliminovat. Projektový tým je složen z několika oblastí, které na sebe velmi úzce navazují a pokud jeden článek udělá chybu negativně se to projeví na výsledku projektu.

Jaká je zpětná vazba od zákazníka?

Od zákazníka je zpětná vazba perfektní. Splnili jsme očekávání a ve VW Bratislava máme velmi dobré jméno jako integrátor. 

Více o kompetencích AUFEER AUTOMATION