02.07.2024 Novinky

VIDEO pro MS v Praze: Dotkli jsme se hokejového srdce

Málo času a náročné zadání. Přesto v AUFEER DESIGN Studio vzniklo video pro hokejový šampionát v Praze, které sahá až na srdce a vzbuzuje emoce. Dočkalo se nadšeného přijetí od fanoušků a o tom, jak vznikalo nám řekl víc kolega Valentin Komkov, CGI Leader.

Jaké bylo původní zadání od klienta?

Klientem je organizační výbor mistrovství světa v hokeji. Původní zadání bylo vytvořit motivační video, které zachytí historii hokeje, ducha soutěže, nadšení fanoušků a odhodlání hráčů. Video pak mělo být použito nejen k propagaci turnaje na různých sociálních médiích, ale i při ceremoniálu zahájení mistrovství světa v Praze.  Od začátku projektu jsme byli součástí rozhodování o tom, jaký typ videa půjde. Uvažovalo se o animovaném filmu, ale také o sestřihu z různých historických období.

Příklad charakteru vytvořených pomoci umele inteligenci pro jedno z původních scénářů.

Jak dalece jste měli volnou ruku?

Klient nám poskytl základní informace a klíčové body, které měly být ve videu obsaženy. A také zprostředkoval schůzku s komentátorem Robertem Zárubou, se kterým jsme pak společně vybírali zajímavé historické záběry.

Co se týče stylu, narace a celkového vzhledu videa, měl klient dost nejednoznačný názor a byl poměrně konzervativní.

Původní moodboard pro motion grafiku videa.

Jak dlouho trvalo video vytvořit – čili od začátku procesu do zveřejnění to trvalo?

Celý proces tvorby videa od počátečního zadání až po jeho zveřejnění trval přibližně osm týdnů. 

Kdo z týmu AUFEER DESIGN Studia se na tvorbě videa podílel, kdo byl vedoucím projektu?

Kromě mě se na tvorbě videa podílel Dalibor Pantůček a Kryštof Krechler. Na straně Leopard produkce byl Martin Ferenc (motion grafika a střih) a Roman Horwath (projekt managing). Projekt a spolupráce s externí agenturou spadaly pod moje vedení. 

Co byl z Tvého pohledu největší oříšek zvládnout?

Nejsložitější část tvorby byl Art directing celého videa. Museli jsme absolvovat spoustu setkání a vyslechnout si názory všech. Také skutečnost že VoiceOver se nahrával teprve dva dny před ceremoniálem představovala oříšek. Až do poslední chvíle tak nebylo jasné, jak bude vypadat finální produkt. 

Nahrávání mluveného slova s legendárním komentatorem Gordem Millerem

Jaké technologie a postupy byly při tvorbě videa použity?

Z těch zajímavých to byl třeba hlasový generátor založený na umělé inteligenci. Je až neskutečné, jak rychle se technologie přizpůsobila různým jazykům a v jaké kvalitě je schopné proces zefektivnit. Umělá inteligence nám hodně pomohla i obrazově při vytvoření moodboardu. Jinak byl proces tvorby víceméně standardní.

Těší tě ten ohlas, který video má?

Rozhodně ano. Bylo vidět i slyšet jaký ohlas video vzbudilo při zahájení. Pozitivní reakce od fanoušků i profesionálů z oboru jsou vždy obrovskou odměnou a potvrzením, že naše práce měla smysl a splnila svůj účel. Sám jsem byl při shlédnutí videa nadšený!

Video bylo s velkým úspěchem promítáno návštěvníkům po celé mistrovství světa v Praze i Ostravě. 

Marketingová videa jsou zajímavá kompetence Aufeer Design – v čem si myslíš, že při jejich tvorbě hrajeme prim? Co je naší největší konkurenční výhodou?

Naší největší konkurenční výhodou je schopnost kombinovat kreativitu s technickou precizností. Máme silný tým, který dokáže přinést inovativní nápady a zároveň je realizovat na nejvyšší technické úrovni. Navíc naše zkušenosti s různými projekty nám umožňují rychle se přizpůsobit potřebám klienta a efektivně komunikovat jejich vizi.

Video najdete na našem FB.