Kolejová vozidla

AUFEER TRANSPORTATION

Hrubá stavba

Vyvíjíme nebo modifikujeme hrubé stavby jak z oceli, tak ze slitin hliníku včetně pevnostních výpočtů.

Interiéry

V oblasti interiérů kolejových vozidel provádíme koncepční a vývojové práce. Při návrhu interiéru řešíme jednotlivé detaily s našim designérským oddělením a ostatními dodavateli. Při vývoji klademe důraz na funkčnost a ergonomii. Interiér kolejového vozidla je jednou z nejdůležitějších částí vozidla, která má podstatný dopad na komfort při cestování.

Modernizace

Našim zákazníkům poskytujeme kompletní servis při modernizaci kolejového vozidla od prvotního designového návrhu, přes koncepční zpracování až po detailní konstrukci a asistenci při výrobě. Zároveň komunikujeme s dodavateli jednotlivých celků, připravujeme poptávkovou dokumentaci a vyhodnocujeme nabídky po technické stránce.

Výpočty

V oblasti výpočtů provádíme pevnostní analýzy a optimalizace kolejových vozidel dle platných evropských norem a požadavků zákazníka. Při výpočtech využíváme software Abaqus.

Vlak NIM Express

Ucelená vlaková souprava konstruovaná pro rychlost 200 km/hod. se skládá z řídícího vozu, čtyř vložených vozů, koncového vozu a elektrické lokomotivy. My jsme se postarali o návrh designu interiéru a exteriéru všech vozů soupravy včetně přední dravé masky řídícího vozu. V konstrukční fázi jsme navrhovali interiéry všech tří typů vozů ve spolupráci s ostatními dodavateli jednotlivých subsystémů jako je WC, klimatizace a elektrické rozvody.

TRAM 26T MISKOLC

Návrh pro maďarské město Miskolc. Idea tramvaje, jejíž největší část tvoří salón pro cestující, které vozidlo chrání svým rámem obepínajícím prostor. Na tento základní rám je potom nasazena střecha propojující kabiny řidiče na obou čelech. Pro design tramvaje je charakteristické propojení bočních oken se světly a grafika ve spodní části čela dodávající tramvaji přívětivý výraz. Ve veřejném hlasování o výsledné podobě tramvaje si z nabízených návrhů obyvatelé města Miskolc zvolili černo-bílé barevné řešení s florálními grafickými motivy poukazujícími na ekologičnost elektrických vozidel.