Konstrukční a výrobní činnost

AUFEER TRANSPORTATION

Taktéž realizujeme projekty montážních, kontrolních a měřících přípravků, specifickou konstrukci kubingů pro kompletní kontrolu karoserií, popřípadě kubingů funkčních částí. V kooperaci s výrobními firmami zajistíme v případě zájmu finální realizaci. Naši konstruktéři se také podílejí i na realizaci projektů v sídle zákazníka, kde doplňují chybějící konstrukční kapacitu nebo realizují vývojové práce v interním režimu zákazníka.

Všechny naše projekty jsme schopni realizovat jak formou balíčků, tak i přímo u zákazníka včetně vzdálených lokalit nebo v našich vlastních kancelářích formou hodinového tarifu. Práci provádíme buď na vlastním nebo zákaznickém HW/SW vybavení. Nabízíme konstrukční řešení formou kontraktu včetně projektového managementu a koordinace a monitorování dodavatelů.

Konstrukce Kubingů

Kubing je funkční model karoserie vozidla vyroben v měřítku 1:1 a v nominální přesnosti (desetiny mm) z Aluminia s ocelovými prvky, které slouží pro opakovanou fixaci zástavbových dílů. Cílem je odladit v předvýrobní fázi kvalitu a způsob montáže interiérových a exteriérových dílů karoserie, ověřit rozměrovou přesnost a nedostatky při montáži dodávaných dílů a udržet úroveň požadované kvality v období sériové výroby.

Provádíme projekční návrh a po schválení detailní konstrukci, přípravu CAD dat pro NC obrábění, zástavbovou analýzu a tvorbu výkresové dokumentace. Mezi naše významné zákazníky patří výrobci vozidel koncernu Volkswagen a například pro českého výrobce automobilů ŠKODA AUTO a.s., jsme připravili za 15 let existence konstrukční kanceláře tyto modely kubingové karoserie automobilu: SK FABIA I.II, OCTAVIA, I, II ,YETI, SUPERB, ROOMSTER a KODIAQ.

Pro vozidlo ŠKODA – Karoq jsme navrhli a vyrobili kontrolní interiérovou maketu za účelem předsériové kontroly interiéru, dosahů, výhledů a montáže.

Konstrukce měřícich a kontrolních přípravků

Certifikace

Tyto přípravky slouží především ke kontrole jednotlivých dílů vozidla, např. před nebo po jejich svaření do větších celků. Dle specifikace zadavatele navrhneme koncept přípravků nebo požadovaného zařízení a po schválení návrhů realizujeme detailní konstrukční práce. Výsledkem jsou CAD data, která lze následně použít pro realizaci zakázky ve výrobě.

Naše společnost je certifikována podle EN 15085 pro konstrukci kolejových vozidel a držitele certifikátu ČD V95/5 pro svařování kolejových vozidel. Taktéž jsme certifikováni dle norem ISO 9001 a v současnosti dokončujeme kompletní EASA.21J.671P Design Organization akreditaci.